Walentynkowy deser - przepisy od serca - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Walentynkowy deser - przepisy od serca

Święto zakochanych to idealny czas na okazanie swoich uczuć kochanej osobie. Najlepszym sposobem wyrażenia miłości będzie własnoręcznie przygotowany prezent w postaci jakiegoś drobiazgu, walentynkowej kartki czy pysznego dania. Słodki walentynkowy deser sprawdzi się tu znakomicie. Zobaczcie najlepsze przepisy.

Słodki czekoladowy mus

Składniki:

  • 100 g gorzkiej czekolady
  • 250 g śmietany 30%
  • 100 g serka mascarpone
  • łyżeczka kawy
  • 2 łyżki cukru pudru
  • łyżeczka żelatyny (można zrezygnować)
  • łyżka mleka

Dekoracja:

  • śmietanka 30%
  • wiśnie, maliny, truskawki
  • posypka czekoladowa

Wykonanie KROK PO KROKU:

  1. Czekoladę pokrusz, umieść w garnuszku (albo miseczce), dodaj kawę (w wersji dla dzieci – ominąć).
  2. Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej (albo w kuchence mikrofalowej), wymieszaj i odstaw do przestudzenia. W tym czasie ubij śmietankę.
  3. Gdy już będzie gęsta, dodaj cukier puder oraz serek mascarpone i delikatnie wymieszaj.
  4. Następnie ustawiając mikser na średnie obroty, dodaj schłodzoną czekoladę. Mieszaj, aż do połączenia się składników.
  5. Żelatynę wsyp do miseczki, zalej mlekiem, zamieszaj. Żelatynę rozpuść w kuchence mikrofalowej (albo w kąpieli wodnej, wstawiając miseczkę do większej miski z gorącą wodą). Mikser ustaw na średnie obroty, rozpuszczoną żelatynę wlej cienką strużką do musu
  6. Oczywiście z żelatyny można zrezygnować, mus nie będzie miał konsystencji gęstej pianki, tylko ubitej śmietanki, ale będzie równie pyszny jak z żelatyną
  7. Na koniec mus czekoladowy przełóż do pucharków i wstaw do lodówki. Przed podaniem udekoruj.

{#heart}SMACZNEGO{#heart}

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kolacja na walentynki>>

Wierszyki na Walentynki – romantyczne i zabawne>>

Prezent na Walentynki dla chłopaka>>


Najnowsze komentarze

  • Awatar użytkownika Stokrotka
    StokrotkaIkona zgłaszania komentarza
    I dla oczu i żołądka..
  • Awatar użytkownika Patrycja Sobolewska
    Patrycja SobolewskaIkona zgłaszania komentarza
    dokladnie najwazniejsze ze to robimy z serca :)
  • 82.160.*.*Ikona zgłaszania komentarza
    moim zdaniem najważniejsze jest to,że dajemy czy robimy coś dla kogoś z głębi naszego serca