Wstydliwy problem, czyli żylaki odbytu - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Wstydliwy problem, czyli żylaki odbytu

Żylaki odbytu są jednym z najbardziej wstydliwych i niechcianych objawów ciąży. Na początku zwiastuje je zwykłe swędzenie, które potem zamienia się w ból. Często dochodzi także do krwawienia. Objawy te najczęściej nasilają się pod koniec ciąży i znikają po porodzie. Ale bywa i tak że pojawiają się dopiero wtedy( najczęściej jako efekt długiego, intensywnego parcia). Jak ich uniknąć?

 Najlepszym na to sposobem jest po prostu zapobieganie zaparciom. Pomoże tu także unikanie długiego przebywania w pozycji siedzącej oraz rezygnacja z papierosów, kawy i alkoholu. Jeżeli jednak już się pojawiły można je zwalczyć za pomocą kilku prostych domowych sposobów albo leczenia konwencjonalnego, które polega najczęściej na stosowaniu odpowiednich kremów i płynów. Jednak, bez względu na to jaki ze sposobów wybierzecie, pamiętajcie że musicie powiedzieć o swoich problemach Waszemu lekarzowi prowadzącemu. Przełamując swój wstyd i mówiąc o swoich podejrzeniach zaraz po stwierdzeniu pierwszych objawów możecie, tak jak ja, uniknąć wielu poważnych skutków.

Dieta – najważniejsze w diecie jest to, aby była lekkostrawna, uboga w rafinowane węglowodany(można je znaleźć głównie w słodyczach, białym pieczywie i ryżu) i bogata w błonnik(możemy go znaleźć w pełnoziarnistym pieczywie, kaszach, owocach i warzywach).

Środki naturalne – by zmniejszyć uczucie dyskomfortu można zastosować odpowiedni krem leczniczy lub oczar wirginijski (do kupienia w aptece lub sklepie zielarskim), który ,,obkurcza” widoczne znamiona na skórze. Warto wypróbować także olejki do aromaterapii, zwłaszcza te zawierające cyprys lub olibanum oraz skonsultować się ze specjalistą od akupunktury, refleksologii lub osteopatą.

 

Homeopatia – środki homeopatyczne powinien przepisać Ci lekarz. Większość z nich można bowiem kupić bez recepty, ale nie wszystkie są przeznaczone dla kobiet w ciąży lub okresie karmienia piersią. Do najczęściej stosowanych na tego typu schorzenia należą: Pulsatilla, Nux vomica, Sepia oraz Lycopodium.