Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Aleksandra Wiktoria 2015-02-11 14:29:35
Leczenie ciepłem i zimnem znane jest ludziom od tysięcy lat. Współcześnie dzięki wykorzystaniu kompresów można bezpiecznie łagodzić bóle różnego pochodzenia, zbijać gorączkę, pobudzać laktację, zmniejszać obrzęk. Termoterapia polega na dostarczeniu energii do organizmu, poprzez jego ogrzanie lub odebraniu jej, poprzez schłodzenie.
Ciepło na kolkę…
Duża część niemowląt około 6 tygodnia życia zmaga się z problemem kolki. Silny ból brzuszka powoduje wielogodzinny płacz. Sytuacja może powtarzać się codziennie nawet przez kilka miesięcy. Oprócz zdiagnozowania nietolerancji laktozy i przebrnięcia przez drogie leki, teoretycznie mogące pomóc, warto sięgnąć po naturalne i tradycyjne środki. Ogrzewanie i kolisty masaż brzucha to najbezpieczniejsze metody radzenia sobie z bólami brzucha. W tym celu skorzystać można z wkładów ogrzewających np. SuperZabawki MR B od Lullalove. Dzięki kontrastowym kolorom i metkom, przytulanka dodatkowo stymuluje wzrok dziecka i zmysł dotyku. Wystarczy zgiąć patyczek aby w 3 sekundy wkład stał się ciepły. Po użyciu należy wygotować go w wodzie. Wkład jest wielokrotnego użytku. Świetnie sprawdzi się również podczas spacerów, podróży czy zimowych sportów.
Zimno na stłuczenia, urazy i migrenę…
Nauka chodzenia, raczkowanie, siadanie, pierwszy bieg przez przeszkody… każda aktywność malucha niesie za sobą nabite guzy, siniaki, stłuczone kolana. Tu pomoże terapia zimnem. Co więcej nawet wysoka gorączka, ból po szczepieniu czy ugryzieniu owada mogą szybko zostać uśmierzone przez zimny okład. W tym celu nie trzeba rozmrażać połowy zamrażarki. Wystarczy woreczek wypełniony gliceryną. Taki właśnie posiada pinGO – mały pingwinek, który ma w zestawie dwa wkłady do wykorzystania na ciepło lub zimno. Zmrożony kompres umieszczamy w środku zabawki, zmniejszając tym samym dyskomfort dziecka.
Termofory przydają się przez cały rok. Warto z nich korzystać i wybierać te bezpieczne w użyciu, czyli nie wymagające np. podgrzewania w piekarniku czy też nalewania wrzątku. Skóra dziecka jest cieńsza od skóry osoby dorosłej. Tym samym łatwo ją oparzyć.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.