Opublikowany przez: Familiepl 2018-10-08 11:27:39
Autor zdjęcia/źródło: mat.promocyjne
Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego zaczerpnięte jest bezpośrednio z dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku – Promieniowanie ojcostwa. Jest ono zaproszeniem do zgłębiania nauczania Papieża Polaka, szczególnie w aspekcie ojcostwa ziemskiego, jak i boskiego.
To wyjątkowe święto przeżywane jest co roku w niedzielę poprzedzającą wybór Polaka na Stolicę Piotrową. Działo się to pamiętnego 16 października 1978r., dokładnie 40 lat temu. Obchody Dnia Papieskiego włączają się także w radosne świętowanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdego roku Dzień Papieski jest wydarzeniem nie tylko duchowym, ale również kulturalnym. Obchodom w wielu miastach towarzyszyć będą liczne koncerty, biegi i miasteczka rodzinne organizowane przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Tego dnia będzie prowadzona także zbiórka publiczna i przykościelna na fundusz stypendialny Fundacji. Jest ona organizatorem Dnia Papieskiego, a swoim programem stypendialnym obejmuje zdolną młodzież pochodzącą z niewielkich miejscowości. Obecnie pod jej opieką znajduje się blisko 2000 stypendystów z całej Polski. Są to uczniowie szkół podstawowych (po pierwszym semestrze VII klasy), gimnazjów, szkół średnich i studenci.
Fundacja wspiera podopiecznych w trakcie wszystkich etapów kształcenia. Organizuje dla nich wakacyjne obozy integracyjno-formacyjne, w czasie których stypendyści mają okazję się zintegrować, poznać bogactwo kulturalne odwiedzanego regionu oraz pogłębić swoją relację z Panem Bogiem. Wakacyjne turnusy odbywają się w miastach, do których pielgrzymował św. Jan Paweł II. W tym roku studenci odwiedzili Koszalin, a ich młodsi koledzy byli w Kielcach.
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” co roku przeznacza około 12 milionów złotych na stypendia. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia okazywanego przez ludzi dobrej woli, którzy w ten dzień wrzucają pieniądze do puszek. Za wszelkie gesty życzliwości jesteśmy ogromnie wdzięczni i o wszystkich naszych darczyńcach pamiętamy w modlitwach.
Weronika Bełdycka
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.