Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Familiepl 2020-05-25 08:46:45
Autor zdjęcia/źródło: zdjęcie Limor Zellermayer/Unsplash
Choroby wieku dziecięcego w dużej części dotyczą kłopotów z uszami. Jak choćby częste zapalenia uszu u dziecka, które mogą mieć podłoże wirusowe lub bakteryjne, wymagają konsultacji z lekarzem i specjalistycznego leczenia. Bywają jednak problemy z uszami, którym sami możemy łatwo zapobiegać. Najczęściej obserwowane przez rodziców to: zaleganie lub nadmiar woskowiny, zwykłe podrażnienia kanału słuchowego i zaleganie wody po kąpieli. Podpowiadamy, jak ich uniknąć.
Wosk uszny, czyli popularna woskowina, odgrywa wbrew pozorom znaczącą rolę w pielęgnacji przewodu słuchowego. Oczyszcza go, nawilża i stanowi także naturalną barierę dla bakterii i wody. Jak wiemy, czyszczenie uszu dziecka nie należy do najłatwiejszych czynności. Zwłaszcza maluchy mogą reagować dość nerwowo na czyszczenie uszu patyczkiem. Wśród starszych dzieci ta czynność higieniczna również nie budzi entuzjazmu. Może dlatego, że lekarze nie zalecają (niektórzy wręcz zabraniają) czyszczenia uszu patyczkiem? Taki sposób czyszczenia może spowodować zatkanie kanału słuchowego woskowiną lub nawet jej nadprodukcję.
Co zamiast patyczków do czyszczenia uszu? Wypróbuj spray do higieny uszu Salorhin ucho, który skutecznie wspomaga proces usuwania zalegającej woskowiny w obrębie przewodów słuchowych i dobrze sprawdza się w dbaniu o codzienną pielęgnację.
Kąpiel w wannie, czy basenie najczęściej jest dla dzieci przyjemnością. Maluchy uwielbiają bawić się w wodzie i długo moczyć. Zdarza się czasem, że po kąpieli lub pływaniu w basenie, w uszach zostaje woda. Również wielu dorosłych uprawiających sporty wodne może mieć taki kłopot z uszami. Zalegająca woda, nawet w niewielkiej ilości, może przyczynić się do rozwoju infekcji ucha, a w najlepszym przypadku po prostu przeszkadza. Zawsze przed zanurzaniem uszu w wodzie warto użyć spray’u do higieny uszu, który zawiera na przykład oliwę z oliwek. Natłuszczenie przewodu słuchowego stworzy wówczas dodatkową powłokę chroniącą ucho przed dostaniem się wody do jego wnętrza.
Wszyscy rodzice wiedzą, że o podrażnienie ucha u dziecka nie jest trudno. Dzieci chętnie wkładają małe paluszki do uszu, potrafią nasypać sobie do ucha nawet nieco piasku w piaskownicy… Ucho u dziecka może podrażnić także zbyt intensywne czyszczenie patyczkiem (niezalecane, jak pisaliśmy powyżej), a także długie i częste używanie słuchawek.
Zwłaszcza teraz, gdy dzieci szkolne uczą się z domu, wiele z nich używa słuchawek podczas lekcji – łatwiej mogą się wówczas skupić, zwłaszcza gdy tuż obok pracują rodzie lub hałasuje rodzeństwo. Doskonale też znamy zamiłowanie nastolatków do słuchania bardzo głośnej muzyki przez słuchawki, co na razie nadal jest mocnym trendem. W takich sytuacjach warto stosować do codziennej higieny preparat Salorhin ucho, który także łagodzi podrażnienia spowodowane korzystaniem ze słuchawek, a nawet aparatów słuchowych.
Salorhin ucho to naturalny preparat do stosowania w codziennej higienie uszu także dla dorosłych. Wspomaga proces usuwania zalegającej woskowiny w obrębie przewodów słuchowych.
- Polecany jest dla osób posiadających wąskie lub specyficznie ukształtowane przewody słuchowe zewnętrzne, a także pracujących w specyficznych warunkach (wysoka wilgotność powietrza, zapylenie).
- Dobrze sprawdzi się u osób mechanicznie drażniących skórę przewodu słuchowego poprzez noszenie aparatów lub słuchawek, uprawiających sporty wodne.
- Poradzi sobie też w problemach związanych z nadmierną produkcją woskowiny usznej i często tworzącymi się korkami woskowinowymi.
Może być stosowany u niemowląt od 3 miesiąca życia, dzieci i dorosłych. Skład: oliwa z oliwek.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.