Latem jemy zdecydowanie więcej lodów, a dla większości dzieci jest to ulubiony przysmak. Dlatego warto obserwować informacje podawane przez GIS, który w sezonie letnim wyjątkowo aktywnie sprawdza żywność.
GIS ostrzega: te lody wycofane ze sprzedaży
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Mars Polska Sp. z o.o. wycofaniu wskazanych poniżej partii lodów ze względu na wykrycie obecność tlenku etylenu w składniku użytym do ich produkcji.
ETO jest fumigantem i dezynfektantem, który zakazany jest w UE do stosowania w żywności, nie można również ustalić pewnego i bezpiecznego poziomu powyżej którego jest on szkodliwy dla człowieka.
Producent lodów, po uzyskaniu informacji od dostawcy surowca, wstrzymał produkcję i zablokował partie produktów, wytworzone z użyciem zanieczyszczonego składnika.
Szczegóły dotyczące wycofywanych produktów:
CZYTAJ TEŻ >> Czy dzieci mogą jeść grzyby?