Im więcej telewizji, tym więcej w pasie - Artykuł
Znajdź nas na

Polub Familie.pl na Facebooku

Poleć link znajomym

Im więcej telewizji, tym więcej w pasie

Im więcej telewizji, tym więcej w pasie

Autor zdjęcia/źródło: Sxc.hu

Dzieci, które w wieku od dwóch do czterech lat oglądają zbyt długo telewizję, są znacznie bardziej zagrożone wczesną nadwagą od swoich rówieśników.

Kanadyjscy naukowcy postanowili prześledzić nawyki telewizyjne ponad 1300 dzieci od drugiego do czwartego roku życia oraz ich wpływ na zdrowie.

Odkryli oni, że przez te dwa lata życia bardzo zwiększa się czas spędzany przed telewizorem. Wynosi on od średnio 8,8 godziny w tygodniu u dwulatków do średnio 14,8 godziny tygodniowo u maluchów w wieku czterech i pół roku.

Aż piętnaście procent dzieci biorących udział w badaniu patrzyło na szklany ekran ponad 18 godzin tygodniowo – na co zezwalali ich rodzice!

Badanie potwierdziło także efekt takiego stanu rzeczy. Okazało się, że dzieci spędzające przez telewizorem ponad 18 godzin już w wieku lat dziesięciu miały średnio o 7,6 mm więcej w obwodzie pasa od rówieśników bez takiego nawyku.

Co więcej, badanie potwierdziło, że dzieci często oglądające telewizjęm posiadają o 0.36 cm krótszy wyskok.

Eksperci zaznaczają, że te wyniki powinny być ostrzeżeniem. Podkreślają oni także, że dzieci nie powinny spędzać przed telewizorem więcej niż dwie godziny dziennie!

Źródło: BBC News

Najnowsze komentarze

  • Awatar użytkownika ewela10.05
    ewela10.05Ikona zgłaszania komentarza
    Znam matkę która jak chce się " pozbyć" dziecka sadza przed telewizorem, a w dodatku jak mała coś chce to zawsze zapycha ją słodyczami, dziewczynka nawet owoców nie lubi, ale to ewenement na dużą skalę, nie rozumiem dlaczego tacy ludzie obdarzani są dziećmi...
  • Awatar użytkownika Natalia0000
    Natalia0000Ikona zgłaszania komentarza
    Telewizja raz, komputer dwa. Mam wrażenie, że obecnie dzieci częściej spędzają czas przed monitorem laptopa, jak ekranem telewizora. Brak ruchu i przybieranie na wadze raz, przeglądanie rozmaitych stron i wirtualne niebezpieczeństwa dwa. Przecież rozwój dziecka to nie tylko kwestie ciała, ale również umysłu. Może współcześni rodzice powinni kontrolować poczynania swoich pociech w sieci (gdzie bywają, z kim rozmawiają, na co poświęcają cenny czas). Często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń obecnych w Internecie.
  • 212.160.*.*Ikona zgłaszania komentarza
    niestety to prawda:-(