Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Reklama Familie.pl Redakcja 2024-06-11 09:48:49
Autor zdjęcia/źródło: mat. sponsora artykułu
Znaczenie ma także jego aktywność w ciągu dnia, tryb życia i rozmaite nawyki.
W przypadku dzieci bardzo ważne jest to, aby miały regularny tryb życia. Oznacza to, że powinny budzić się i zasypiać mniej więcej o tych samych godzinach. Wszelkie zmiany w tym obszarze to niestety prosta droga do wystąpienia problemów. Pory wstawania i zasypiania powinny być stałe przez cały tydzień, łącznie z weekendami.
Pamiętaj o tym, że dziecku trudno zasnąć, jeśli nie spożytkowało swojej energii w ciągu dnia. Jej nadmiar przyczynia się do tego, że trudno o wyciszenie organizmu i spokojny wypoczynek. Dziecko musi się zmęczyć, co jest możliwe dzięki ruchowi. Oczywiście dobierz aktywność fizyczną do wieku i indywidualnych możliwości swojej pociechy. Najlepszy jest ruch na świeżym powietrzu, pozwalający na dotlenienie organizmu, co ułatwia zaśnięcie.
Codzienna rutyna pomoże dziecku w przygotowaniu się do snu. W tym celu wypracuj wieczorne nawyki, które wskazują, że nadeszła pora udania się do łóżka. Takimi rutynowymi czynnościami może być lekka kolacja na dwie godziny przed snem, oglądanie bajki na dobranoc, czytanie książki, kąpiel, śpiewanie kołysanek. Schemat powtarzany każdego dnia sprawi, że dziecku łatwiej będzie się wieczorem wyciszyć i zrelaksować. Gdy przyjdzie już pora na sen, szybko zaśnie.
Dziecko użytkuje materac każdego dnia przez kilka godzin, dlatego jego odpowiedni dobór jest kwestią priorytetową. Przy jego wyborze należy mieć na uwadze twardość, wymiary i rodzaj materiału wykonania. W przypadku dzieci godny polecenia jest materac z pianki lateksowej ze względu na wysoką sprężystość, dużą elastyczność punktową. Jest to produkt hipoalergiczny i antyalergiczny. W przypadku materacy lateksowych można mówić o uniwersalności, bo są one odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Lateks wyróżnia się odpornością na kurz i roztocza. Oddycha, jest przyjazny dla środowiska. Wybierz model dwustronny o wydłużonej żywotności, ze zdejmowanym pokrowcem z możliwością prania.
Wybierz odpowiednią pościel, czyli przyjemną w dotyku, przewiewną, zapewniającą komfort termiczny. Na szczególną uwagę zasługuje poszwa na kołdrę z lnu, czyli naturalnego materiału. Niezwykle komfortowo otula ciało. Poszewka na kołdrę lniana ma właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu może być użytkowana przez cały rok – latem delikatnie chłodzi i pochłania wilgoć, a zimą przyjemnie grzeje. Dobrym wyborem jest też pościel bawełniana – naturalna, niewywołująca podrażnień ani alergii, z właściwościami termoizolacyjnymi. Wspaniale nadaje się też pościel bambusowa ze względu na świetną absorpcję wilgoci, regulowanie temperatury ciała.
Czy wiesz, że nieodpowiednia poduszka ma negatywny wpływ na jakość snu i może prowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości? Zadbaj o to, aby Twoje dziecko miało na czym komfortowo położyć głowę i przespać spokojnie całą noc. Do wyboru masz różne rodzaje poduszek – wsad może być naturalny, syntetyczny lub specjalistyczny. W przypadku dzieci dobrym rozwiązaniem będzie model z włóknami syntetycznymi ze względu na ergonomiczny kształt i brak ryzyka wystąpienia uczulenia (problem ten pojawia się nierzadko przy wsadzie z pierza lub puchu).
Poduszki z włóknami poliestrowymi i pokrytymi silikonem cechują się dużą sprężystością. Zachowują swoje kształty przez długi czas, dzięki czemu kręgosłup dziecka jest właściwie podbierany podczas snu. Na uwagę zasługują też poduszki ze wsadem specjalistycznym, czyli przykładowo z pianki termoelastycznej lub lateksowej, które dopasowują się do kształtu głowy i jej wagi, co przekłada się na komfortowy wypoczynek. Przy wyborze poduszki zawsze powinno się mieć na uwadze jej twardość, hipoalergiczność (ochrona przed wchłanianiem kurzu i bakterii), wysokość i możliwość prania w pralce.
Bardzo ważne jest to, aby powietrze w pokoju dziecka było czyste, a także miało odpowiednią temperaturę. Zawsze powinno się przewietrzyć pokój przed położeniem pociechy spać. Optymalna temperatura otoczenia to 20 stopni Celsjusza. Najgorsze jest zbyt ciepłe i suche powietrze, które utrudnia zaśnięcie i komfortowy wypoczynek.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.