![]() |
Błędy medyczne w trakcie ciąży lub podczas poroduKategorie: Ciąża, Rodzicielstwo, Starania o dziecko Liczba wpisów: 2, liczba wizyt: 11416 |
Nadesłane przez: malpractice
dnia 03-01-2020 15:08
Dziecięce porażenie mózgowe (MPD) u noworodka jest chorobą nieuleczalną, która postępuje wraz z wiekiem. Powstaje ona w okresie życia płodowego, w momencie porodu lub od razu po nim w wyniku niedotlenienia organizmu noworodka. Występuje w następstwie uszkodzenia mózgu. Jeżeli u Twojego dziecka zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe, które mogło nastąpić w wyniku nieprawidłowego działania personelu medycznego (błąd medyczny przy porodzie) możesz dochodzić odszkodowania, zadośćuczynienia i renty od szpitala.
Ryzyko wystąpienia dziecięcego porażenia mózgowego u noworodka może zostać zdiagnozowane już w czasie ciąży.
Bardzo ważne jest odpowiednie badanie płodu dziecka pod kątem różnych potencjalnych chorób. Na pojawienie się dziecięcego porażenia mózgowego może mieć wpływ wiele czynników – między innymi choroby przechodzone przez matkę noworodka w czasie ciąży. Chorobami niebezpiecznymi dla matki są przede wszystkim: różyczka, cytomegalia, toksoplazmoza. Znaczny wpływ mają także infekcje, zatrucia ciążowe, a także palenie papierosów oraz picie alkoholu.
Przyczyną dziecięcego mózgowego porażenia u noworodka może być również niedotlenienie, urazy, wady wrodzone czy też niedokrwienie.
Dziecięce porażenie mózgowe u niemowląt – kiedy pojawiają się objawy?
Mózgowe porażenie dziecięce można zaobserwować już od pierwszych dni życia noworodka. W związku z tym to właśnie wtedy, jeżeli obszar uszkodzenia mózgu jest znaczny, pojawiają się pierwsze objawy. Typowymi objawami dziecięcego porażenia mózgowego są:
Jednakże również w późniejszych okresach choroba ta może zacząć się rozwijać, w związku z czym cały czas należy kontrolować stan zdrowia dziecka.
Dziecięce porażenie mózgowe u noworodka jest chorobą, której koszty leczenia są bardzo wysokie
Mózgowe porażenie dziecięce mimo, iż jest chorobą nieuleczalną, to odpowiednią rehabilitacją można chociaż częściowo przywrócić dziecku właściwe funkcjonowanie. W takim przypadku ważne jest jak najwcześniejsze zdiagnozowanie MPD u noworodka oraz natychmiastowe rozpoczęcie rehabilitacji.
Dziecięce porażenie mózgowe u noworodka – zgłoś się do nas
Jeżeli u Twojego dziecka stwierdzono MPD, a Ty uważasz, że choroba ta wystąpiła wskutek błędu lekarzy przy porodzie – skonsultuj z prawnikiem możliwości dochodzenia odszkodowania, zadośćuczynienia i renty.
Jeśli masz pytania w związku z dochodzeniem roszczeń z tytułu błędu medycznego przy porodzie, wskutek którego dziecko doznało mózgowego porażenia dziecięcego skontaktuj się nami.
Zapraszamy również do kontaktu – wyjaśnimy wszystkie Twoje wątpliwości.
Joanna Lazer adwokat i Małgorzata Hudziak radca prawny
Lazer & Hudziak Adwokaci i Radcowie Prawni S.K.A. - Adwokat Warszawa, Pańska 98/105, 00-037 Warszawa
Nr telefonów:
536 007 001
kancelaria@lazer-hudziak.pl
Nadesłane przez: malpractice
dnia 27-12-2017 11:21
Tego nie można określić słowami: „Trudno, zdarzyło się”.
Błędy medyczne przy porodzie to coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca.
Niepełnosprawność dziecka, które mogło urodzić się zdrowe jest podwójnym dramatem. Nikt nie znajdzie słów, aby opisać ból rodziców. Cierpienie, strach i próba poradzenia sobie z nową rzeczywistością sprawiają, że czasem trudno zawalczyć o należne odszkodowanie.
Najczęstsze błędy lekarskie podczas porodu, które mogą skutkować niepełnosprawnością
A przecież odszkodowanie za błąd lekarski przy porodzie w takiej sytuacji to ważna pomoc dla rodziny. Środki na rehabilitację, na leczenie, na dążenie do „normalności” są niezbędne. I dlatego warto wiedzieć, że o odszkodowanie trzeba walczyć, a rodzice mogą liczyć na pomoc. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych pomaga natychmiast. Sprawdźcie to i powierzcie swoją sprawę w zaufane ręce.
Zadzwoń po Bezpłatną Poradę
Tel. 22 412 41 11 lub 722 080 080